Polskie Domy Drewniane SA.

W Środzie Śląskiej powstanie drewniany biurowiec. Będzie to jeden z pierwszych w Polsce

W Środzie Śląskiej powstanie drewniany biurowiec. Będzie to jeden z pierwszych w Polsce

Spółka PDD rozpoczyna przygotowania do budowy budynku biurowego wykonanego w technologii drewnianej prefabrykowanej. To jedna z pierwszych takich inwestycji w Polsce. Biurowiec, zlokalizowany w Środzie Śląskiej, na terenie inwestycji PDD, będzie miał dwie kondygnacje i ok. 480 mkw. powierzchni użytkowej. Obecnie spółka PDD jest na etapie przetargu na wybór generalnego wykonawcy oraz budowę. Inwestycja jest częścią projektu „Miasto z klimatem” pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Jej start zaplanowano na marzec br., a prace mają zostać zakończone w tegoroczne wakacje.

- Wykorzystywanie technologii drewnianej do budowy obiektów komercyjnych czy użyteczności publicznej cały czas jest w naszym kraju nowością. Chcemy to zmienić i upowszechnić drewno w budownictwie, nie tylko w obszarze mieszkaniowym, ale także w innych sektorach nieruchomości. Dlatego w ramach inwestycji Miasteczko Winna Góra, którą niebawem rozpoczynamy, oprócz mieszkań znajdzie się również biurowiec. To ważny krok w stronę zrównoważonego rozwoju budownictwa w Polsce – mówi Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.

Budowany przez PDD biurowiec w Środzie Śląskiej będzie miał dwie kondygnacje i 480 mkw. powierzchni użytkowej. Na parterze zlokalizowane zostanie mieszkanie pokazowe wykończone pod klucz oraz biuro sprzedaży całej inwestycji „Miasteczko Winna Góra”. Obiekt będzie zasilany OZE, a w ramach ekologicznych rozwiązań znajdą się m.in. inteligentny system zarządzania energią, wentylacja z odzyskiem ciepła (rekuperacja), zbiorniki na deszczówkę oraz miejsca do przechowywania rowerów.

Budynek biurowy będzie częścią inwestycji PDD „Miasteczko Winna Góra”, na którą składa się m.in. ponad 1,5 tys. mieszkań oraz obiekty usługowe i użyteczności publicznej.

PDD zaprasza do przetargu

Obecnie spółka PDD jest na etapie przetargu na wybór generalnego wykonawcy oraz budowę biurowca w Środzie Śląskiej. Do zadań wybranego wykonawcy biurowca będzie należało m.in. wykonanie projektu wykonawczego, w tym dokumentacji projektowej i warsztatowej niezbędnej do wykonania robót (1), przeprowadzenie analizy dokumentacji pod kątem dostosowania rozwiązań projektowych celem zdobycia certyfikatu, a także dostosowania konstrukcji do montażu instalacji OZE (2), wykonanie elementów prefabrykowanych ścian, stropów i dachu (3) oraz prace budowlane na terenach zewnętrznych i wykonanie prac wykończeniowych biurowca pod klucz. (4).

Warunkiem udziału w postępowaniu ofertowym jest posiadanie konstruktora oraz kierownika budowy z doświadczeniem przy projektowaniu co najmniej dwóch inwestycji mieszkalnych lub użyteczności publicznej w technologii drewnianej szkieletowej o łącznej wartości powyżej 500 tys. zł. Firma, która zostanie wyłoniona w procesie będzie miała wysokie szanse na realizację osiedla mieszkaniowego w ramach projektu „Miasteczko Winna Góra”. Otrzyma 10% do punktacji przetargowej przy wyborze generalnego wykonawcy na pierwszy etap budowy osiedla Miasteczko Winna Góra. Powierzchnia użytkowa pierwszego etapu wyniesie ponad 11 tys. mkw.  

Szczegóły dotyczące przetargu sa dostępne tutaj: https://pddsa.com.pl/przetargi-sroda-slaska