Polskie Domy Drewniane SA

Nad „Domami na Pszennej” w Łodzi zawisła wiecha

Nad „Domami na Pszennej” w Łodzi zawisła wiecha

Ukończono stan surowy osiedla Polskich Domów Drewnianych w Łodzi. Z tej okazji nad „Domami na Pszennej” zawisła wiecha, która symbolicznie kończy kolejny etap inwestycji. Przed ekipą budowlaną pozostały prace wykończeniowe oraz podłączenie instalacji. Generalnym wykonawcą osiedla jest konsorcjum firm RISER i RISER.domy.

W Łodzi przy ul. Pszennej powstało osiedle 11 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej w technologii szkieletu drewnianego. Elementy budynków były tworzone w fabryce RISER w Jaworznie w innowacyjnym systemie Wood Core House.

- Kilka miesięcy temu wbijaliśmy pierwszy szpadel na terenie budowy, a teraz wieszamy wiechę. To dla nas szczególny moment, bo zamknęliśmy stan surowy jednej z naszych pierwszych inwestycji, potwierdzając jednocześnie zalety budownictwa drewnianego. Budynki z betonu powstają w kilkanaście miesięcy. My naszą inwestycję w stanie surowym oddajemy dużo szybciej. Korzystając z okazji, jaką stwarza zawieszenie wiechy, chcę podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w projekt i życzyć wszelkiej pomyślności przyszłym mieszkańcom – mówi Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.

Z okazji zmontowania ostatniego budynku w Łodzi, zawieszono wiechę – przystrojony wielokolorowymi wstążkami wieniec, który zawisł w górnej części jednego z budynków. Teraz przed ekipą budowlaną prace instalacyjne i wykończeniowe. Wykonywane są posadzki oraz wykańczane są ściany i elewacje, tak by już wkrótce osiągnąć stan deweloperski.

Jeden z „Domów na Pszennej” będzie wykończony „pod klucz”.  

- Tradycji stało się zadość - symboliczna wiecha zawieszona. To czas wytchnienia i składania wzajemnych podziękowań. Realizacja stanu surowego otwartego w tak krótkim czasie jest wynikiem dwóch składowych: współpracy zespołowej połączonej z odpowiednią organizacją budowy i zastosowania modułowego systemu konstrukcji Wood Core House. Budownictwo drewniane ma szereg zalet: od ekologii zaczynając, a na krótkim czasie budowy kończąc. Wierzymy, że budowa tego osiedla będzie działaniem inspirującym innych deweloperów. Przystępujemy do kolejnych etapów prac, aby tak jak obecnie, przebiegały zgodnie z harmonogramem - mówi Piotr Góralczyk, Prezes Zarządu RISER i RISER.domy.